Aroma HATHA joga

ZAREZERWUJ

wtorek, godz. 18:15

trener: Martyna Fałdowska
czas trwania: 55 minut

HATHA joga to tradycja indyjskiej medytacji. Jej podstawę stanowią pozycja ciała asana, sześć procesów oczyszczających, a także kontrola oddechu.

HATHA oznacza siłę i używane jest jako przysłówek w sensie przemocy czy robienia czegoś wbrew cudzej woli. Słowo hatha składa się z dwóch członów, w których “ha” oznacza słońce, a “tha” księżyc.

HATHA joga nieco różni się od tradycyjnej jogi, ponieważ nie skupia się na metafizyce, a na praktykach ezoterycznych i fizycznych. HATHA joga wymyka się filozoficznemu ujęciu jogi. To dlatego, że można w niej doszukać się dążenia do triumfu nad chorobą, starością i śmiercią.

Rytuał wzbogacamy o pranayamę. Jest ona najczęściej rozumiana jako praktyka mająca na celu uzyskanie pełnej kontroli prany we własnym ciele. Dokonuje się tego za pomocą różnorodnych technik oddychania . Wbrew pozorom, pranayama jest sztuką, która wymaga odpowiedniego przygotowania i nauki.

Praktyka pranajamy wymaga  wiedzy z zakresu anatomii, fizjologii, psychologii, oraz  filozofii  jogi. Wszystko po to, aby doskonalić technikę i lepiej zrozumieć fizjologiczne i psychologiczne procesy, które występują podczas praktykowania pranajamy. Pranayamę dzieli się na wymuszoną ( podpartą różnymi technikami) oraz swobodną  Większość rodzajów pranayamy praktykuje się siedząc z wyprostowanym kręgosłupem, na przykład w pozycji ze skrzyżowanymi nogami lub w pozycji lotosu.

W specjalnej ofercie na lato 2020 r. technikę HATHA jogi wzbogacamy też o unikalny rytuał inhalacyjny, w który wprowadzi Państwa nasza trenerka Martyna Fałdowska.

Na czym polega HATHA

Podstawą HATHA jogi są trzy elementy, na które składają się: siedząca pozycja ciała, procesy oczyszczania i kontrolowanie oddechu. Ważniejsza od metafizyki okazuje się siła fizyczna, ale wciąż zwraca się uwagę na przestrzeganie nakazów i zakazów moralnych.

Idea HATHA jogi opiera się na twierdzeniu, w którym ciężka praca jest kluczem do pracy nad samym sobą.

Joga przeplatana jest metodami medytacji, uważności, technikami relaksacyjnymi oraz medytacją mindfulness. Te zajęcia przeznaczone są dla każdego, kto szuka wewnętrznej harmonii i szczęścia.

Joga medytacyjna:

  • Zwalcza stres
  • Relaksuje i wprawia w dobry nastrój
  • Zwiększa odporność organizmu
  • Wyostrza i oczyszcza umysł
  • Pomaga leczyć bezsenność
  • Zwiększa pewność siebie
  • Sprawia, że ludzie są szczęśliwsi i bardziej zadowoleni z życia