Seans ciszy

Seans ciszy

ZAREZERWUJ

Seans ciszy w jaskini solnej to znakomity odpoczynek dla ciała i umysłu.

Bajkowe wnętrze, relaksacyjne światło, odprężająca muzyka oraz świeże powietrze czynią jaskinię solną w Almonis Białołęka SPA idealnym miejscem do kameralnego wypoczynku, holistycznej odnowy oraz praktyk medytacyjnych.

Zjonizowane powietrze groty przywraca równowagę w organizmie, dlatego wykazuje działania terapeutyczne w stanach przemęczenia czy depresji. To dlatego seans ciszy jest dobrym pomysłem na odskocznię od codziennego zgiełku.

Uwalniany w mgiełce solankowej brom ma działanie uspokajające, łagodzi napięcie nerwowe oraz łagodzi stres. Przyjemne otoczenie i wygodne leżaki sprawią, że doświadczysz pełnego relaksu i oderwiesz się od codziennych spraw.

Sprawdź harmonogram seansów ciszy i zarezerwuj seans w jaskini solnej Almonis.

***

Z terapii w grocie solnej może korzystać praktycznie każdy bez względu na wiek. Polecamy wizytę w grocie w okresie jesienno-zimowym w celu zwiększenia odporności organizmu. Aby terapia dała zamierzony efekt powinno się spędzić w grocie solnej łącznie około 10 seansów (dwa seanse w ciągu tygodnia).

Pobyt w jaskini solnej poprawia kondycję i pomaga w leczeniu schorzeń nie tylko układu oddechowego. Sprzyja też leczeniu chorób dermatologicznych, układu pokarmowego, układu krążenia czy układu nerwowego. Mikroklimat panujący w jaskini jest porównywalny z  powietrzem morskim w trakcie sztormu. To wtedy uwalnia się najwięcej jodu.

Wdychanie aerozolu solnego gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie mechanizmów obronnych błony śluzowej i całego organizmu. Jest to szczególnie ważne i potrzebne w okresie jesienno-zimowym, kiedy długo przebywamy w przegrzanym nadmiernie wysuszonym środowisku.

W takich warunkach błona śluzowa naszych dróg oddechowych jest przesuszona i mniej odporna na czynniki chorobotwórcze. Sprzyja to częstym infekcjom i pogarszaniu kondycji obronnej organizmu.

Przebywanie w takim miejscu polecam profilaktycznie wszystkim, a leczniczo osobom mającym przewlekłe infekcje nosa, zatok przynosowych, uszu, gardła, krtani i oskrzeli. Regularne i systematyczne inhalacje solankowe gwarantują utrzymanie właściwej kondycji obronnej naszego organizmu i mogą zmniejszyć ilość infekcji.