Alergia – leczenie klimatyczne

Na alergię choruje od 10, do 30% populacji. W ciągu najbliższych kilku lat będzie na nią cierpiał co drugi Polak. Tak twierdzą naukowcy, którzy przeprowadzili niedawno badania pod nazwą Epidemiologia Chorób Alergologicznych w Polsce.

Z uwagi na zmiany w środowisku naturalnym, nadmierny rozwój cywilizacji, który wiąże się z zanieczyszczeniem środowiska, oraz zmiany stylu życia, obserwujemy ciągły wzrost zachorowań na różnego rodzaju alergie.

Na alergie narażeni są szczególnie mieszkańcy dużych miast. Warto i należy jej zapobiegać, stosując naturalne metody, które są również doskonałym uzupełnieniem leczenia farmakologicznego.

Jedną z najbardziej polecanych, naturalnych metod leczenia alergii, jest pobyt w okolicach o sprzyjającym klimacie, w którym występuje znacznie mniejsze nasycenie alergenami. Metoda ta, zwana leczeniem klimatycznym, czy klimatoterapią, znacznie redukuje dolegliwości w przypadku kataru siennego i astmy. Najlepiej leczeniu alergii służy mikroklimat morski.

Przesycony mikroelementami, morski mikroklimat panuje przez cały rok w jaskini solnej. Wizyty w jaskini solnej Almonis pomogły już wielu alergikom. Jeden z naszych klientów, pan Grzegorz napisał do nas niedawno:

Jaskinia solna przy ul. Światowida na Tarchominie, stała się wybawieniem dla naszej 2-letniej córeczki Wiktorii.  Odkąd chodzimy do jaskini kilka razy w miesiącu, skończyły się problemy z częstymi przeziębieniami, katarem i co najważniejsze z alergią.

Sprawdź opinie naszych Klientów

45 minutowy seans w jaskini solnej porównuje się do kilku  dni spędzonych nad morzem w warunkach sztormowych,  kiedy powietrze zawiera największą ilość jodu i innych  zdrowotnych mikroelementów.

O alergii świadczy nagły atak kichania, wyciek z nosa, czy swędzenie skóry.

Im wcześniej rozpocznie się terapia, tym lepiej!