Home

Joga i fitness

Joga i fitness

W jaskini solnej Almonis Białołęka SPA organizujemy grupowe zajęcia jogi i fitness. W naszej ofercie znajdują się najpopularniejsze techniki zajęć – metoda Iyengara oraz Yin joga – a także joga medytacyjna, pilates, stretching i zajęcia dla zdrowego kręgosłupa.

Nasi trenerzy to nie tylko eksperci, ale i pasjonaci, którzy z radością dzielą się swoją miłością do jogi i fitnessu. Odkryj z nami tę wyjątkową przyjemność.

Na seanse solne i zajęcia w jaskini solnej obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc. Bezpłatne odwołanie rezerwacji możliwe jest najpóźniej dzień przed planowanymi zajęciami.

Harmonogram zajęć dostępny jest TUTAJ. Honorujemy katy Multisport, Multisport Plus, Fit Profit, Fit Sport oraz OK System. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

UWAGA!
Jesteś w ciąży? Pamiętaj, że w I trymestrze ćwiczenia nie są wskazane.

Joga IYENGARA
grupa początkująca

poniedziałek, godz. 20:00
środa, godz. 18:15
piątek, godz. 20:00

trener: Aneta Osiecka
czas trwania: 55 minut

Joga IYENGARA® to holistyczna sztuka pracy z ciałem, oddechem i umysłem. Technika posługuje się praktycznymi narzędziami do uzyskania wigoru, zdrowego ciała, równowagi umysłu i wewnętrznego spokoju. W Almonis Białołękę SPA pozytywnych wrażeń dodaje doskonałe otoczenie i wyjątkowo zdrowy klimat jaskini solnej.

Grupa początkująca przeznaczona jest dla wszystkich, którzy zaczynają przygodę z jogą. Zajęcia dedykowane są też tym osobom, które powracają do ćwiczeń po długiej przerwie, mają słabszą kondycję fizyczną oraz tych, którzy chcą łagodnej praktyki.

Więcej o technice dowiesz się TUTAJ.

Joga IYENGARA
grupa ogólna

poniedziałek, godz. 18:15
środa, godz. 20:00
piątek, godz. 18:15

trener: Aneta Osiecka
czas trwania: 85 minut

Jogę IYENGARA® charakteryzuje anatomiczna precyzja i prowadzenie, kładące nacisk na odpowiednie ustawianie ciała i odpowiednie działania w pozycjach. W wielowiekowej tradycji jogi w Indiach takie podejście do asan jest bezprecedensowe. Współczesne odniesienia co do prawidłowego wykonywania asan są wyłącznie wynikiem penetrującego wpływu podejścia B.K.S. Iyengara.

W Almonis Białołękę SPA grupę ogólną jogi IYENGARA® prowadzi jedna z najlepszych w stolicy instruktorek technik relaksacyjnych Aneta Osiecka. Pozytywnych wrażeń dodaje doskonałe otoczenie i wyjątkowo zdrowy klimat jaskini solnej.

Zajęcia grupy ogólnej przeznaczone są dla osób z minimum 3-miesięcznym doświadczeniem.  Praktyka asan jest intensywniejsza, w pozycjach zostajemy dłuższe czasy, poznajemy bardziej zaawansowane warianty pozycji, wprowadzamy więcej pozycji odwróconych oraz elementy ćwiczeń oddechowych podczas końcowej relaksacji.

HATHA joga
medytacyjna

wtorek, godz. 18:15
wtorek, godz. 20:00

trener: Dagmara Gmitrzak
czas trwania: 85 minut (tymczasowo zajęcia trwają 55 minut)

HATHAią pozycja ciała asana, sześć procesów oczyszczających, a także kontrola oddechu. Medytacja jest sztuką skupiania uwagi i trwania w stanie głębokiego skupienia.

Joga medytacyjna zawiera asany i techniki oddechowe stosowane w HATHA jodze. Ćwiczenia odbywają się w wolniejszym tempie. Szczególną uwagę zwraca się na oddech oraz na bycie “tu i teraz”.

HATHA joga przeplatana jest metodami medytacji, uważności, technikami relaksacyjnymi oraz medytacją mindfulness. Te zajęcia przeznaczone są dla każdego, kto szuka wewnętrznej harmonii i szczęścia.

W jaskini Almonis Białołękę SPA w technikę medytacji wprowadzi Państwa doskonała terapeutka holistyczna, podróżniczka, dziennikarka i autorka książek Dagmara Gmitrzak.

YIN joga
z aromaterapią

sobota, godz. 17:15

trener: Martyna Fałdowska
czas trwania: 85 minut

YIN joga to spokojna, relaksująca, bardzo odprężająca jednocześnie rozciągająca i otwierająca praktyka jogi dla każdego. W naszej jaskini będzie połączona z wyjątkowym rytuałem aromatepeutycznym.

Praca w YIN jodze ma formę statyczną i polega na całkowitym odpuszczeniu napięcia mięśniowego w dłuższym trwaniu w pozycji, w której siła grawitacji oddziałuje na ciało. Jest idealna dla osób z kontuzjami, bólami kolan, ramion czy szyi.

Aktywuje i sprzyja pracy stawów, ścięgien, więzadeł, głębszych sieci powięzi, tkanki łącznej oraz pobudza krążenie krwi i poprawia funkcjonowanie organów wewnętrznych. Sprawia, że ciało jest uwolnione od napięć, daje poczucie całkowitej harmonii.

W tajniki YIN jogi połączonej z aromaterapią wprowadzi Państwa nasza nowa trenerka Martyna Fałdowska.

Pilates

czwartek, godz. 20:00

trener: Monika Jusińska
czas trwania: 55 minut

Pilates to system ćwiczeń fizycznych wymyślony na początku XX wieku przez Josefa Humbertusa Pilatesa, którego celem miało być rozciągnięcie i uelastycznienie wszystkich mięśni ciała. System pilates to połączenie jogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych.

Według założeń Pilatesa, metoda ta przyczyniać się ma do: wzmocnienia mięśni bez ich nadmiernego rozbudowania, odciążenia kręgosłupa, poprawy postawy, uelastycznienia ciała, obniżenia poziomu stresu oraz ogólnej poprawy zdrowia osób ćwiczących.

Stretching

sobota, godz. 16:00

trener: Martyna Fałdowska
czas trwania: 55 minut

Stretching to ćwiczenia rozciągające, polegające na uelastycznianiu i dotlenianiu mięśni, zwiększaniu ruchomości w stawach oraz wzmacnianiu ścięgien. Sprawia, że stres znika razem z napięciami w ciele, a sylwetka staje się jędrna i przybiera prawidłową postawę.

Stretching to również automasaż wnętrza naszego organizmu, wspaniale tonizuje i wzmacnia organy wewnętrzne. Intensywna praca z oddechem podczas ćwiczeń, sprawia, że efekty pojawiają się już od pierwszych godzin spędzonych na macie ze stretchingiem.

Zajęcia dedykowane są dla każdego, najwięcej dobrego przyniesie osobom skarżącym się na sztywność, bóle karku, prowadzącym siedzący tryb życia jak i spędzającym dużo czas na siłowni.

Zdrowy
kręgosłup

czwartek, godz. 18:15

trener: Magdalena Lewicka
czas trwania: 85 minut

Zapraszamy na unikalny trening nastawiony na profilaktykę przeciążeń kręgosłupa oraz kształtowanie wyprostowanej, aktywnej sylwetki. Ćwiczenia dla każdego poprawiające sylwetkę ciała oraz samopoczucie. Redukcja bólu pleców i karku.